5 שיטות טבעיות להקלה על מיגרנות

בחורה עם מיגרנה

מיגרנה היא צורה מסוימת של כאב ראש המתאפיינת בהתקף של כאב חד, לרוב בצד אחד של הראש. לעתים יתווספו לכאב תופעות נוספות כמו בחילה, הקאות, רגישות לאור ועוד. הטיפול המערבי במיגרנה כולל שימוש בתרופות משככות כאבים, ואילו ברפואה הסינית ננקטות שיטות טבעיות להקלה – חמש מהן יופיעו במאמר שלפניכם.

1. דיקור סיני – אקופונקטורה

הדיקור הסיני הוא אחת השיטות היעילות ביותר לטיפול בכאבי ראש בכלל ובמיגרנה בפרט. במחקר שנערך בנושא התגלה שהדיקור הפחית את מידת הכאב ב-31% בקרב מטופלים שסובלים ממיגרנה כרונית. במחקר אחר עלה כי אפילו מספר טיפולים מצומצם הקטין את היקף המחלה בקרב המטופלים, מה שהוריד גם את תדירות ההתקפים ואת היקף צריכת משככי הכאבים של אותם מטופלים במשך אותה שנה.

2. טווינא
שיטת טיפול זו מבוססת על טכניקת מגע, שבעזרת המרצת הדם מסייעת לטפל בכאב, להשיב את האיזון לגוף ולשחרר את החסימות. השיטה נמצאה יעילה גם לטיפול בסובלים ממיגרנות.

3. אקופרסורה (Acupressure) – לחיצות
בתחילת התקף המיגרנה, בעוד עוצמת הכאב עדיין נמוכה או בינונית, הטיפול באמצעות לחיצות יכול לעשות פלאים. יש להפעיל לחץ עדין במשך 3-2 דקות באחת או יותר מהנקודות הבאות:

דיקור סיני בהריון

4. צמחי מרפא סיניים
ניתן לטפל במיגרנות ואף למנוע אותן גם באמצעות צמחים סיניים בשילובים מסוימים. רק מטפל מוסמך ברפואה סינית ירכיב עבור המטופל את הפורמולה הרלוונטית למצבו הרפואי באופן מקצועי ויעיל. חשוב להקפיד על כך ולא להסתכן, משום שרק בעל מקצוע מכיר את ההתוויות הנוגדות את הטיפול התרופתי שאותו מטופל נוטל.
בין הצמחים המשמשים לטיפול:
• שורש האנג'ליקה – מסייע בהמרצת זרימת הדם ובהזנתו, ורלוונטי לסובלים ממיגרנות כיוון שהוא עוזר לדם לזרום בקלות לאזור הראש. לשורש זה ישנה השפעה רבה גם על אספקטים רגשיים ונפשיים.
• גינקו בילובה – עץ סיני שחלקיו השונים משמשים לטיפולים שונים, וביניהם גם מיגרנות, וזאת בזכות התכונות האנטי-דלקתיות שלו ויכולתו לשפר את זרימת הדם.

5. שמן נענע-מנטה (Peppermint Oil)
מחקר שנערך בסמיות כפולה העלה כי יעילותו של שמן המנטה גבוהה יותר מאשר של כדור פרצטמול (מה שמוכר בארץ כאקמול, דקסמול וכדומה) בהקלת כאבי ראש אקוטיים. בנוסף, נמצא כי יעילותו זהה לזו של משככי הכאבים הנמכרים ללא מרשם רופא. להקלה בכאב הראש מומלץ למרוח את שמן המנטה על הרקות ולעסות אותו לתוך העור בתנועות סיבוביות במשך מספר דקות.

בואו נהיה בקשר

צרו איתי קשר ב:

052-8646402
פייסבוק

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

    כתובת: הלסינקי, תל-אביב