קינזיו טייפינג

קינזיו טייפינג היא טכניקה שיקומית שנועדה להקל על תהליך הריפוי הטבעי של הגוף באמצעות תמיכה בשרירים ובמפרקים ובייצובם.

קינזיו טייפינג היא טכניקה שיקומית שנועדה להקל על תהליך הריפוי הטבעי של הגוף באמצעות תמיכה בשרירים ובמפרקים ובייצובם. השימוש בשיטה מקל מידית על כאבים, מפחית נפיחות שמקורה בחבלות ובפציעות ולא רק שאינו מגביל את טווח תנועת האיברים – הוא אף מגדיל אותו.

מדבקת הקינזיו היא בעצם אגד אלסטי המורכב מ- 100% כותנה, שעליו יש דבק אקרילי רפואי. האגד נטול חומרים כימיים והוא היפואלרגני. האגד נגזר ומודבק בצורות שונות, וכל אחת מהן עונה על צורך קליני אחר. האגד מונח על העור, לאורך המפרקים ועל השרירים, הרצועות והגידים, לכחמישה ימים. האגד אינו מגביל, ואפשר לבצע פעילות ספורטיבית וגם להתקלח ללא חשש, והוא בטוח לשימוש בכל שכבות הגיל, מילדים ועד אוכלוסייה מבוגרת.

יעילותה של השיטה הוכחה עד כדי כך, שביפן, למשל, היא מונהגת ב-25 השנה האחרונות כשיטת החבישה הטיפולית המועדפת בכל תחום השיקום ורפואת הספורט.

יתרונות השיטה:
1. מפחיתה את העומס על שרירים, רצועות וגידים.

2. משפרת את זרימת הדם ואת הניקוז הלימפתי ולכן מפחיתה כאב.

3. משפרת את התנועתיות ומגדילה את טווח התנועה.

4. מייצבת את המפרקים.

5. מאפשרת למתאמנים להישאר פעילים גם בזמן החלמתם מפגיעה.

אופן הפעולה:

במפרקים – האגד עושה תיקון מכני למנחי גוף לקויים ועל ידי כך עוזר לייצב אותם.

בשרירים – האגד משפר כיווץ של שריר חלש ומפחית כיווץ יתר של שריר מקוצר. בעצם, האגד מגדיל את טווח התנועה או מגביל אותו – לפי הצורך.

בעור – האגד גורם למגע קבוע על העור ובזאת הוא שובר את מעגל הכאב ומפחית אותו.

במערכת הלימפה – הנחת האגד גורם למשיכה של העור ולכן מורידה את לחץ המקומי ויוצרת חלל גדול יותר למעבר של הנוזל הלימפתי. הדבר מעודד זרימה של מערכת הלימפה לאורך כל היממה, משפר את זרימת הדם ברקמות וכך מזרז את קצב ההתאוששות.

שילוב של קינזיו טייפינג עם דיקור סיני מוביל לשיפור ניכר של בעיות אורתופדיות ונוירולוגיות והוא מומלץ לטיפול בכאבים במקומות שונים בגוף.

בואו נהיה בקשר

צרו איתי קשר ב:

טלפון: 03-6470990
פייסבוק

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

    כתובת: הלסינקי, תל-אביב