צמחי מרפא

נהוג לחשוב שעיקרה של הרפואה הסינית הוא הדיקור, ואילו במקורה מתבססת הרפואה הסינית על טיפול  בצמחי מרפא.

נהוג לחשוב שעיקרה של הרפואה הסינית הוא הדיקור, ואילו במקורה מתבססת הרפואה הסינית על טיפול  בצמחי מרפא. בספרות של הרפואה הסינית מתועדים מאות צמחי מרפא שבהם השתמשו אלפי שנים . חלק מן הצמחים האלה מוכרים היטב גם לנו כתבלינים, למשל ג'ינג'ר, קינמון, נענע והל. מתודת צמחי המרפא מנצלת גם את סגולותיהם של מינרלים שונים ואף של בעלי חיים מסוימים (אם כי בארץ כמעט שאין שימוש באיברי חיות מטעמי כשרות).

רפואת צמחי המרפא מנצלת את כל חלקי הצמח: הגבעול, הענף, הקליפה, הזרע, השורש  והפרי. את הצמחים מעבדים באמצעים שונים כגון טיגון, אידוי, ייבוש, בישול ביין או בדבש וכולי.

שלושה מאפיינים עיקריים מקנים לצמח את סגולותיו:

  1. טמפרטורה –לכל צמח יש את הטמפ' האופיינית לו.לדוגמא,הג'ינג'ר (sheng jiang) מחמם מאוד ולכן מתאים לשימוש במצבי התקררויות שונים.
  2. כיוון – השפעה על המרידיאנים, ערוצי האנרגיה בגוף. צמחים שמכוונים לטיפול באזור מסויים בגוף. למשל, קליפת המנדרינה(chen pi) מכוונת  לטיפול באזור מרדיאני מערכת העיכול.
  3. טעם – הטעם החמוץ מיטיב עם הכבד; הטעם המלוח מחלים את הכליות; הטעם המתוק מרפא את הטחול והקיבה; הטעם המר משפר את תפקוד הלב; והטעם החריף מבריא את הריאות ואת מערכת הנשימה.

הפורמולות המופקות מורכבות ממיני צמחים מגוונים במינונים משתנים, וזאת כדי להתאימן באופן אופטימלי לצרכים הייחודיים של כל מטופל ומטופל. יתרונן הבולט של פורמולות הצמחים על תרופות כימיות הוא שהן נעדרות תופעות לוואי כמעט לחלוטין. הצמחים בהם אני משתמשת מיובאים ארצה – לא לפני שעמדו בבדיקות מחמירות בארצות הברית וקיבלו את אישור ה-FDA ואת אישור משרד הבריאות.

יש דרכים רבות להשתמש בפורמולה צמחית:

  1. אבקה – זוהי הדרך השכיחה ביותר כיום. הצמחים נטחנים לכדי אבקה, ואותה מערבבים במים או במיץ.
  2. קפסולות – אפשר למלא קפסולות באבקת הצמחים הטחונים.
  3. מרתחת (RAW) –  בישול צמחי מרפא חיים בצורתם היבשה. זוהי השיטה העתיקה ביותר לצריכת הפורמולה הצמחית.
  4. טנקטורה – מיצוי צמחי מרפא על בסיס נוזל אלכוהולי.

השילוב של דיקור וצמחי מרפא הוא הטיפול היעיל ביותר למחלות ובעיות רפואיות כמו אסטמה, סינוסיטיס, מיגרנות, אלרגיות, קושי בפוריות, מתח וחרדה, בעיות שינה, דלקות מעיים, מחלות עור שונות וחוסר תיאבון או רעב מוגבר.

אף על פי שהשימוש בצמחים נחשב לבטוח, חשוב להדגיש כי צמחים מכילים חומרים פעילים ושימוש לא נכון בהם בהחלט עלול לגרום לנזק. על כן חשוב להתייעץ עם מטפל המתמחה בתחום.

*בתמונה ניתן לראות- כי בתוך כל צלוחית מונחת פורמולה של צמחים  ב-RAW(הצורה היבשה) ובה חלקים שונים של הצמח לבישול עצמי ולשתייה בין יומיים-שלושה.. כל צלוחית מיועדת למטופל ספציפי על פי האבחנה אשר קיבל.

בואו נהיה בקשר

צרו איתי קשר ב:

052-8646402
פייסבוק

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

    כתובת: זכרון יעקב