דיקור סיני

אקופנקטורה- מקורה בשפה הלטינית acus =מחט, pungere = דקירה.

אקופנקטורה– מקורה בשפה הלטינית acus =מחט, pungere = דקירה.

הסינים החלו לרפא מחלות באמצעות דיקור לפני כ- 2,500 שנה. הדיקור הוא רק כלי אחד בתוך ארגז הכלים של הרפואה הסינית, שצמחה מהפילוסופיה הסינית והתפתחה באסיה במשך אלפי שנים. הרפואה הסינית רואה את הגוף כמערכת אחת שלמה – הוליסטית.

המערכת כולה מחוברת באמצעות המרידיאנים, מנגנון של ערוצים שאחראים על התקשורת במערכת הגופנית, על הזנת הגוף והנפש ועל ההגנה עליהם. לתקשורת זאת קוראים צ'י (), ואפשר לווסת אותה באמצעות שימוש ברפואה הסינית.

הרפואה הסינית, כאמור, מציעה שיטות טיפול מגוונות: דיקור (אקופונקטורה), צמחי מרפא, טווינה (פיזיותרפיה סינית), מוקסה (חימום צמח הלענה), כוסות רוח ואלקטרו-אקופונקטורה (דיקור עם שימוש בפעימה חשמלית על המחט). הטיפול משלב בדרך כלל בין הטכניקות, לפי התאמתן לכל מטופל..

שיטת הטיפול הנפוצה ביותר ברפואה הסינית כיום היא הדיקור. בשיטה זאת מחדירים מחטים דקות, חד-פעמיות וסטריליות אל נקודות שונות בגוף שמשמשות גם נקודות מפגש עצביות. בגוף האדם יש מאות נקודות דיקור, לכל נקודה השפעה אחרת, ובשילובים שונים בינהן ניתן לתת מענה למרבית המחלות והבעיות.

מטרתו של הדיקור היא לאזן מחדש את מערכות הגוף ולווסת את התקשורת ביניהן ואת זרימת התנועה התיקנית של נוזלי הגוף והצ'י. משתמשים בדיקור כדי להפחית כאב כרוני וכאב אקוטי – הדיקור משחרר אנדורפינים, המסייעים בשיכוך כאבים. הדיקור משפר גם את זרימת הדם ואת תפקודה של מערכת הלימפה. מלבד זאת, הדיקור מייצר גירוי של מערכת העצבים ומסייע לגוף לשוב ולבצע את פעילות הריפוי הטבעית שלו. השבת האיזון על כנו מרפאת את המחלה ומונעת את הישנותה בעתיד.
* בתמונה- נק' דיקור 4 LI(נק' מעי הגס) אשר שכיחה בין היתר בטיפול בכאב ראש על שלל סוגיו ,מצבי התקררויות וגודש באף והסינוסים.

בואו נהיה בקשר

צרו איתי קשר ב:

052-8646402
פייסבוק

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

    כתובת: זכרון יעקב